Mutlu Bir Evliliğin Her Yerde Söylenmeyen Gizli 22 Sırrını Sizin için Sıraladık!

Mutlu bir evlilik için gerekenler aslında çok basit olsa da bazenleri günün endişesi ile unutmak mümkün oluyor. Bugün mutlu bir evliliği 22 sırrını paylaşacağız.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/michelelbird…

1. “Birlikte büyümeye devam ederken sürekli değişeceğinizi unutmayın. Bu yüzden birbirinizi tanımak için her gün süre ayırın.”

2. “Flört evresini asla geçmeyin. Birlikte randevulara gidin ve oynaşmaktan çekinmeyin!”

3. “Birbirimize güveniyoruz. Böylece konu ne olursa olsun birbirimize koşabileceğimizi iyi biliyoruz.”

4. “Birbiriniz ile olan arkadaşlığınızı sıkılaştırmayı unutmayın. İlişkiniz zorlanmaya başladığında arkadaşlığınız canlı tutabilir.”

5. “İletişim çok önemli. Sürekli birbiriniz ile iletişim halinde kalın ve değişmekte olduğunuz kişiyi iyi tanıyın. Yoksa bir gün birbirinizi tanımayamaz hale gelebilirsiniz.”

6. “Birbiriniz ile olan dövüşlerinizi iyi seçin. Her konuda anlaşmak zorunda olmadığınız gibi tartışmak zorunda da değilsiniz.”

7. “Sevgilim ile olan lişkimizi ve onu her hafta bir yabancının gözlerinde görürmüş gibi değerlendirir ve ona anlatırım. Bizim için faydalı oldu.”

8. “Kesinlikle farklı banka hesapları yardımcı oluyor.”

9. “Sevgilinizi anlamaya çalışmayı unutmayın. Stresli dönemlerinde ona mesafe verin ve orada olduğunuzu bilmesini sağlayın. Eğer bir şeyden hoşlanıyorsa asla aşağıda görmeye çalışmayın ve eğlenmesine izin verin. Size zarar vermediği sürece neşeden bir kötülük gelmez.”

10. “Hatalı olduğunuzda kabul etmeyi bilin.”

11. “Kocam bana evlenme teklifi etmeden önce tek dizine çöktü ve evliliğin zor olduğunu hatırlattı. Her zaman çözüm aramadan dinlemek, birbirin için orada olmak ve saygı duymak zor bir şey.”

12. “Sinirli uyumakta sorun yok ama sinirliyken kötü şeyler söylemek büyük bir sorun. Zaman vermeyi öğrenin ve inanın uyandığınızda o kadar sinirli olmayacaksınız.”

13. “39 yıldır evliyiz ve cevap basit: espiri anlayışı. Eğer partneriniz sizi her gün güldürüyorsa çok şanslısınız.”

14. “Tek kelime ile saygı. Birbirinize ve hislerinize saygı duyun.”

15. “Bazenleri ise affetmek. Bir bilge bir zamanlar ‘aşk hataların kaydını tutmaz,’ demişti.”

16. “İlişkinize başka insanların karışmasına izin vermeyin. Arkadaşlar, aile, akrabalar… Bu sizin ilişkiniz.”

17. “Sevdiğiniz kişi bir seçimdir. Bazenleri öyle hissetmeseniz bile. Bunu unutmayın.”

18. “Biz tartışmalarımızda birbirimizi suçlamayı bıraktık. Onun yerine ‘ben hissediyorum’ ve ‘bence’ diyerek cümleler kuruyoruz. Bizim için her şeyi değiştirdi.”

19. “Asla aşkınız için çabalamaktan ve uğraşmaktan vazgeçmeyin. Unutmayın güzel hiçbir şey kolay olmaz.”

20. “Aşk dediğiniz şey sadece hediyeler ve çikolatalar ile olmuyor. Küçük notlar, jestler ve sarılmalar daha önemli.”

21. “Bir ilişki hiçbir zaman yarı yarıya olamaz. Bazenleri 90’a 10, bazenleri ise 70’e 30 olur. Biriniz zorlandığında diğeri ağırlığı yüklenir.”

22. “Hayat küçük şeyler hakkında endişelenmek için çok kısa. Çöpü atmayı mı unuttu? Onun da insan olduğunu unutma. Aynı şekilde sen de bir insansın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x