Muayeneler durduruldu: Doktorlar grevde

Sağlıkta şiddetin ardı arkası kesilmezken, tepki göstermek isteyen doktorlar bugün Türkiye genelinde iş bırakıyor. Bu kapsamda polikliniklerin hizmeti kesilirken, acil olanlar dışında hiçbir ameliyat da yapılmayacak.

DOKTORLAR GREVDE
“Beyaz Reform” adı altında yapılan düzenlemelerin yeterli olmadığını belirten Hekimsen Sendikası, sağlıkta şiddetin, malpraktis sorunlarının çözülmemesi, hekimlerin kanuni iş bırakma haklarının mobbing yöntemleriyle ellerinden alınması kanun tasarısına tepki olarak 16 Şubat’ta Türkiye genelinde iş bırakma eylemine karar verdi.

Hekimsen tarafından yapılan açıklama şöyle:

“16 Şubat günü hiçbir poliklinik hizmeti yapılmayacak. Üyelerimiz servis çalışmalarını aksatmayacak şekilde, yeterli nöbetçi hekim ve diğer sağlık çalışanı bulundurmak şartıyla, eyleme katılabilirler (Tüm servis, klinik çalışmaları, doğum salonları, evde bakım hizmetleride bu kapsamdadır).Aile sağlığı merkezleri, esnek mesai dahil iş bırakma eylemine katılacaktır. Acil servis ve polikliniklerindeki yeşil triyajlı hastalarda tedavi ise sadece ampiriktedavi ve olması gerektiği gibi polikliniklere (eylem sonrasına) yönlendirmek şeklinde olacaktır. Tüm ADSM ve diğer bağlı diş poliklinikleri eylemekatılacaktır. Yapılacak iş bırakma eylemlerinde ayrıca elektif ameliyatlar yapılmayacaktır. İş bırakma eylemi gündüz mesai saatlerinde olacaktır. Tüm çalışanlarımız için de, güvenlik sorunu olmayanların iş yerlerine gitmesi ancak poliklinik benzeri hizmetlerde bulunmaması önemle ricada bulunulur. Bu yaptığımız eylemin sağlık sistemimiz için hayırlı olmasını temenni ediyoruz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x