Trabzonspor’da Umut Bozok’tan ayrılık cevabı! ‘Özlüyorum’

Abdullah Avcı yönetimindeki Trabzonspor’da takımdan ayrılması beklenen ancak transferi gerçekleşmeyen Umut Bozok, suskunluğunu bozdu. Tecrübeli santrfor, Fransız basınına verdiği demeçte çarpıcı ifadeler kullandı.

Trabzonspor’un Konyaspor’la anlaşmasına rağmen bu transferin neden gerçekleşmediğini anlatan Umut Bozok, “Trabzonspor’dan ayrılmak isterdim, ancak bana bu fırsatı vermediler. Önceliğim Avrupa’ya geri dönmek. Avrupa’yı özlüyorum. İngiltere dahil olmak üzere onlarca kulüp ilgileniyordu ama kiralık. Trabzonspor, transferim konusunda Konyaspor ile anlaştı ama ben gitmeye zorladıkları bir yere gitmeyi reddediyorum. Trabzonspor, kiralık olarak gitmemi kabul ediyordu aslında ama beni kabul edecek olan kulübün maaşımı üstlenmesi şartıyla” dedi.

Trabzonspor’da kadro dışı bırakılma sürecinden bahseden Umut Bozok, “2022 yılında Trabzonspor’a geldiğimde her şey yolundaydı. Abdullah Avcı ile o dönem oynadım ve goller attım. Ancak, benim ardımdan Maxi Gomez’i transfer ettiler ve süre alamamaya başladım. Süper Lig’de gol kralı oldum ve Milli Takım’a seçildim. Dolayısıyla önemli oyuncu statüsüne sahip olacağımı düşünüyordum. Ancak öyle olmadı. Abdullah Avcı’nın yerine Nenad Bjelica, geçince tekrar şans bulmaya başladım. Takımın genel performansı gibi ben de olağanüstü değildim, sonrasında Bjelica da görevden alındı zaten. Abdullah Avcı geri döndü ve ben tekrar yedek kulübesinin yolunu tuttum, sonra da tamamen kadrodan çıkarıldım” ifadelerini kullandı.

L’Equipe’e verdiği röportajda kadro dışı kararının alınma sürecini anlatan Umut Bozok, “Kasım ayında Abdullah Avcı ile bir görüşmemiz oldu. Bakış açısını bana anlattı ve kafasında Paul Onuachu ve Enis Destan’ın arkasında 3. golcü konumunda olduğumu söyledi. Saygı duyuyorum bu kararına ama takımı tekrar devraldığında bazı ağrılarım vardı ve yeniden yerimi kazanmak için kendimi biraz zorladım. Fakat sakatlandım ve tedavi olmam gerekti. Kulüp, benim sakat olmadığımı ve bir sonraki kulübümü düşündüğüm için sakat numarası yaptığımı düşündü” diye konuştu.

Trabzonspor’da yöneticilerin sakatlandığına inanmadığını belirten Umut Bozok, “Ben asla böyle biri değilim! Bunu ima etmeleri beni incitti. Başka bir kulübe, oynamadan neden gitmek isteyeyim? Noel tatili için beş günlük iznimi, Rennes’deki ailemin yanına gitmek için kullandım ve eski Lorient doktoruma danışmak için fırsat buldum. Bana başlangıçta kasık fıtığı teşhisi konuldu. Ağrının tam olarak nerede olduğunu asla bilemezsiniz. Bir gün iyileşir, diğer gün kötüleşir. Trabzonspor’a döndüğümde, bunu yöneticilere açıkladım, bana yine de inanmadılar. Daha sonra toparladım ve antrenör de takıma dönmemi istiyordu ama Galatasaray maçı öncesinde sportif direktör beni aradı ve dışı kaldığımı söyledi. Anlam veremedim” açıklamasını yaptı.

Tek başına antrenmanlara devam ettiğini dile getiren Umut Bozok, “Türkiye’de Fransa’dan farklı bir durum var. Bir oyuncu profesyonellerle aynı olanaklardan yararlanıyorsa, bir kulüp onu sezon boyunca kadro dışı bırakabilir. Bir fizyoterapist, bir duş ve bir antrenörüm var. Bugün üçüncü haftama giriyorum. Akademide antrenman yapıyorum ve artık yalnızım, çünkü Abdülkadir Ömur, 1 Şubat’ta Hull City’e transfer oldu” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x