DEM Parti, YSK’nın partinin İstanbul adaylarının başvurusunu kabul etmediği iddialarına yanıt verdi

DEM Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayları Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni’nin adaylık başvurusu yapamadığı bildirildi. Başvuruların saat 17.00’yi geçmesi sebebiyle YSK’nın adayların başvurusunu kabul etmediği konuşulurken, parti, göre başvuruların zamanında yapıldığı ve bir sorun olmadığını açıkladı.

İddiaya göre DEM Parti İstanbul adaylarının başvurusu kabul edilmedi. Gazeteci Barış Yarkadaş‘ın aktardığına göre DEM Parti avukatları, İstanbul adaylarının başvurularının kabul edilmesi için çalışıyor.

Yarkadaş: Çok garip ve enteresan bir durum

Yarkadaş, katıldığı programda, konuya ilişkin olarak “Bugün saat 17.00’ye kadar tüm partiler belediye başkan adayları ve Meclis üyesi listelerini vermek zorundaydılar fakat DEM Parti’nin adayları olan Murat Çepni ile Meral Danış Beştaş’ın isimleri geç kalındığı gerekçesiyle yetiştirilememiş. Şu anda İl Seçim Kurulu’nda bulunan DEM Parti avukatları bunu çözmeye çalışıyorlarmış. Çok garip ve enteresan bir durum” dedi.

DEM Parti: İstanbul için partimiz zamanında başvurusunu yaptı

İstanbul adaylarının başvurularının kabul edilmediği iddiası üzerine DEM Parti’den açıklama geldi. Parti, “İstanbul için partimiz zamanında başvurusunu yapmıştır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x