Çinli üretici Android tarafındaki tüm dengeleri değiştirebilecek bir telefon geliştiriyor

OnePlus, bu yılın başında amiral gemisi serisi olan OnePlus 12 ve OnePlus 12R‘yi küresel pazara tanıttıktan sonra, şimdi gözünü daha uygun fiyatlı Nord serisine çevirmiş görünüyor. Güvenilir bir duyumcu olan Max Jambor’un bir X gönderisine göre, OnePlus’ın bir sonraki akıllı telefonu OnePlus Nord 4 olacak. Jambor, Nord 4’ün “Audi” kod adıyla geliştirildiğini belirtse de, cihazın özellikleri hakkında daha fazla detay paylaşmadı. Cihazın adının bazı raporlara göre OnePlus Nord 5 olarak değiştirilebileceği belirtiliyor; çünkü bazı Çin markaları, 4 sayısının bazı ülkelerde uğursuz sayılmasından ötürü bu numarayı atlayabiliyor.

OnePlus’ın Çin pazarına yönelik OnePlus Ace 3V adında yeni bir akıllı telefon üzerinde çalıştığı söylentiler arasında. Bu ay piyasaya sürülmesi beklenen cihaz, muhtemelen yeni Snapdragon 7+ Gen 3 yonga setini barındıran ilk akıllı telefon olacak.

Çinli üretici Android tarafındaki tüm dengeleri değiştirebilecek bir telefon geliştiriyor

Geçen yıl piyasaya sürülen OnePlus Nord 3‘ün, yalnızca Çin pazarına özel kalan Ace 2V‘nin modifiye edilmiş bir versiyonu olduğu göz önünde bulundurulduğunda, Nord 4’ün de Ace 3V temelli olabileceği düşünülüyor. OnePlus Ace 3V’nin, 1.5K çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızına sahip bir OLED panel ile geleceği söyleniyor. Cihazın 5,500mAh kapasiteli bir batarya ile 100W hızlı şarj desteğine sahip olacağı iddia ediliyor.

Ayrıca, Ace 3V‘nin, ColorOS 14 tabanlı Android 14 ile çalışacağı ve Çin’de 16 GB’a kadar RAM ile sunulacağı belirtiliyor. Telefonun plastik bir çerçeveye ve cam bir arka panele sahip olacağı söylenirken, diğer detayları henüz netlik kazanmış değil. OnePlus Nord 4‘ün, yukarıda belirtilen özelliklere sahip olması bekleniyor, ancak bu bilgiler henüz resmi olarak doğrulanmadı. OnePlus’ın, kullanıcıların beklentilerini karşılayacak yenilikçi özelliklerle donatılmış uygun fiyatlı akıllı telefonlar sunma konusundaki kararlılığını sürdürdüğü görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x