CHP’de yeniden aday gösterilmemişti: Şükrü Genç bağımsız aday oluyor

CHP bir seçime daha kavga ve kaosun içerisinde girmeye hazırlanıyor.

Aday listelerinin YSK’ya son teslim tarihine saatler kala partiden bir isim istifa ettiğini açıklayarak; bağımsız aday olarak seçimlere katılacağını açıkladı. 

PARTİYE SÜRE VERMİŞTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer ilçesinde Mustafa Oktay Aksu ismini aday göstermişti. 

CHP Genel Başkanı’nın kendisini yeniden aday göstermemesi üzerine partiye 19 Şubat’a kadar, kararın tekrar gözden geçirilmek üzere, süre veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bugün belediye binası önünde bir açıklama yaptı. 

ÖZGÜR ÖZEL’E TEPKİ

Özgür Özel ile tekrar görüştüğünü söyleyen Genç, Özel’in “Başkanım biz sizi çok seviyoruz, sizinle hep varız. Partide size önemli görevler verelim. Ekrem Başkan da sizi çok seviyor ama biz bunu aşamadık” dediğini aktardı. Genç, “Aşılamayan nedir?” sorusunu sorarak partisinden istifa ettiğini açıkladı ve şöyle devam etti;

“Bu parti bu kadar hizmetin olmuşsa ve de bu kadar insan olmadık yerlerde sizleri iktidar yapmışsa ve böyle bir sorumluluktan uzaklaşmanın bir anlamı var mı?”

BAĞIMSIZ ADAY OLDU

CHP’ye tepki gösteren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yerel seçimlere bağımsız aday olarak girecek. 

Genç yaptığı açıklamada Sarıyerlilere; “Kimseye zarar vermeyeceğiz, kimseye kötü söz söylemeyeceğiz. Biz hep güzel konuştuk. Ama halkımızın çok güzel bir sözü var. Kısa çöp uzun çöpten hakkını alacak. Gelin demokrasi dersi verelim Sarıyer’de” ifadelerini kullandı.” ifadeleriyle adaylık mesajını verdi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x