AK Partili belediye deprem yardımlarını markete verdi iddiası

Yozgat’ta AK Partili Boğazlıyan Belediyesi’nin 6 Şubat’ta meydana gelen Maraş depremleri için toplanan yardımları marketlere verdiği iddia edildi. İlçe belediyesinin CHP Grup Başkanvekili Sinan Budak olayla ilgili suç duyurusunda bulundu.

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre; CHP’li Sinan Budak, ifadesinde şu iddialarda bulundu: “Depremden sonra Boğazlıyan Belediyesi’ne ayni olarak gönderilen yardımlardan bebek maması, yağ, çocuk bezi, hijyen malzemeleri gibi ürünler seçim döneminde vatandaşlara dağıtılması amacıyla bazı marketlere verilmiş. Bunun için görüşülen market yetkililerine, ‘Biz sana bu malzemeleri şimdi verelim, bunlara karşılık olarak şu anda herhangi bir ücret almayalım, sen de seçim zamanına yakın bizim ilçedeki ihtiyaç sahiplerine vereceğimiz yardım fişleri karşılığında bu insanlara bedelsiz mal verin’ teklifinde bulunulmuş.”

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, iddiaların doğru olmadığını, kendisini yıpratmak amacıyla bunların ortaya atıldığını öne sürdü.

Olayla ilgili savcıya ifade veren market sahibi Mustafa Eker ise, “Fazla yardım toplandığını ve bunların ellerinde kaldığı için bazı marketlere verildiğini”, bunların seçim döneminde halka dağıtılmasının istendiğini söyledi. Eker, bu konuşmaları yaptığı belediye görevlisiyle WhatsApp üzerinden yaptığı yazışmalarını da savcıya verdi. Eker, “İfadede belirttiğim her şey doğrudur” dedi. (HABER MERKEZİ)

Market sahibi Mustafa Eker’in belediye görevlisiyle WhatsApp üzerinden yaptığı yazışmalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x